2.kapitola: Tak tohle bylo o fous! 2/2

16. června 2008 v 12:51 | Enny |  Spojenectví
Tak tady ta druhá část. xD

****

Dívka s rozčepýřenými vlasy vyrazila ze společensky co nejrychleji. Věděla, že oni už tuší, že se s ní něco děje. Třeba už jim dnes bude moci vysvětlit důvod svého chování. Pořád se cítila trochu provinile, když se dotkla kulatého předmětu, který poklidně ležel v její kapse. Nemohla ale jinak. Snad to bude jen něco, co neovlivní jejich životy a ona už se nebude muset stresovat a lhát jim do očí. Konečně dorazila před vchod do ředitelovy pracovny.

"Vánoční puding!" pronesla heslo, chrlič jí uvolnil cestu. Pomalu vystoupala až nahoru.

"Poslední minuty nevědomosti…," pomyslela si hořce a zaklepala na dveře. Na pozvání vstoupila dovnitř. Brumbál seděl za stolem, čekal na ni.

"Dobrý večer, Hermiono," pokynul jí a vlídně se na ni usmál.

"Dobrý večer, pane řediteli."

"Myslím, že by bylo lepší, kdyby jste se posadila," ukázal na pohodlné křeslo. "Aby jste věděla, byl jsem vaším dopisem překvapen. Nejen jím, ale hlavně jeho obsahem. Avšak zda bylo správné tajit vašim přátelům to, co jste objevila… Na to přijdeme až nyní. V každém případě se o tom musí dozvědět. Věc, kterou jste přinesla, může být úplná banalita, ale také… Jak sama víte, vždy je ještě i druhá strana mince," pousmál se, Hermiona přikývla a ztěžka polkla. "V dopise jste mi vše vysvětlila, chtěla by jste ještě něco dodat?" zakroutila hlavou.

"Dobrá, myslím, že je na čase, abychom se dozvěděli, co skrývá. Dáte mi ji, prosím?" Hermiona sáhla do kapsy a vytáhla skleněnou kuličku. Seděla jí přesně do dlaně. Když jí podala Brumbálovi, jasně se na chvíli rozzářila, jako by věděla, že její tajemství bude za okamžik odhaleno.

"Pane profesore, ale jak...?"

"Jak se dozvíme, co potřebujeme? Harry vám nic neřekl?"

"Asi ano, ale já se zabývala spíše touto věštbou, takže jsem ho moc nevnímala…," přiznala se. Brumbál se usmál.

"Chápu, stačí ji rozbít... tedy je to bezpečnější, nikdo jiný ji pak nebude moct vyslechnout. Leda by vám nebo mne vlezl do hlavy. Jste připravena?" při pohledu do jeho modrých očí se uklidnila.

"Samozřejmě."
Brumbál vzal věštbu ze stolu a přešel doprostřed místnosti. Pak ji upustil. V okamžiku, kdy dopadla na kamennou zem, roztříštila se. Skleněné kousky se rozlétly po celé místnosti. Hermiona pohlédla na ředitele s očekáváním. Ten jen kývl hlavou k místu, kde věštba dopadla. Podívala se tam, v očích se jí objevilo překvapení.
Uprostřed pracovny postávaly dvě starší ženy. Po chvíli dusivého ticha se ředitelnou rozlehly jejich zastřené hlasy. Doplňovaly se a vše do sebe zapadalo jako skládanka, kterou jako by řešily před očima dvou přihlížejících. A i přesto, že slova byla srozumitelná, naplnil Hermioninu hlavu zmatek. I poté, co se postavy obou žen rozplynuly a pracovnou se rozhostilo ticho, stále zírala na místo, kde je viděla naposledy.

"Co... co to přesně znamená?" zvedla konečně oči k Brumbálovi. Ten se tvářil... ustaraně. To nebylo moc dobré znamení.

"Pamatujete si přesně, co jste zde dnes slyšela, slečno Grangerová?" zeptal se jí tiše. Kývla. "Vím, jak je to pro vás těžké, ale situace je vážnější, než se dalo předpokládat, a proto vás musím požádat, aby jste nikomu opět nic neříkala."

"Já to ale nevydržím! Už takhle mě to stálo hodně přemáhání a sil, abych jim to neřekla! To to nesmí vědět ani oni?! Jsou přeci součástí toho… všeho!" Brumbál smutně zavrtěl hlavou.

"Mám pro vás jedno řešení. Pošlu vám ho do ložnice. Myslím, že víte, jak se zachází s myslánkou?"

"Ano, četla jsem o tom," svěsila ramena.

"Dobrá, pomůže více než si myslíte," usmál se na ni. "Pokuste se přemýšlet nad tím, co jste dnes slyšela."

"Pokusit?! Nebudu dělat nic jinýho!" vydechla zoufale.

"Pro dnešek se rozloučíme, až bude čas, budete jim smět prozradit vše. Tu chvíli poznáte, nebojte. Musíte jen myslet na to, co zde bylo řečeno. Prozatím nashledanou, Hermiono," dodal už klidně.

"Nashledanou," rozloučila se.

"Kdyby to záleželo na mne, dovolil bych vám to prozradit. Možná, že by se ani nic nezměnilo, ale to nemůže vědět ani jeden z nás," zastavil ji ještě unaveným hlasem. Dívka se na ředitele otočila a chvíli si ho přemýšlivě prohlížela.

"Máte pravdu. Třeba by to mohlo změnit běh událostí," zašeptala, zavřela za sebou tiše dveře a vydala se zpět do Nebelvírské věže.

"Hermi?" zastavila ji před vchodem Francis, zřejmě na ni čekala.

"Ano?" zareagovala mdle.

"Je všechno v pohodě? Přijde mi, že tě něco trápí," začala opatrně černovláska. Hermiona přivřela oči a povzdechla si.

"Víš, Fran, je mi jasné, že máte nějaká podezření," nadechla se. "A oprávněně. Něco mě trápí, jak jsi řekla, ale v tuto chvíli… není příhodný čas k tomu, aby jste se to dozvěděli, i přesto, že se to týká i vás."

"A přijde ten čas někdy?"

"Ano, měl by," mírně se pousmála. Frany tedy jen kývla a více nevyzvídala. Řekla heslo a obě vstoupily do společenky. "Ahoj zítra," šeptla Herm směrem k Frany a přidala do kroku.

"Hermi! Kde jsi byla? Co se stalo?!" snažila se jí zastavit Ginny. Neposlouchala ji, vyběhla do pokoje a zamkla za sebou. Francis zůstala stát pod schody a s našpulenou pusou uvažovala o tom, co se dozvěděla.

"Půjdem na večeři, ne?" otočila se po chvíli na zaražené přátele a obdařila je úsměvem. Kluci jen neurčitě kývli a postavili se.

"Prozradila ti něco?" chtěla hned vědět Ginn.

"Ano i ne," odpověděla vyhýbavě. "Vlastně jen to, že se to sice týká i nás, ale není vhodná doba na to, abychom věděli víc," pokrčila rameny. "Myslím, že na ni nesmíme tlačit. Určitě musí mít nějaký dobrý důvod k tajnůstkaření, když nám to ještě neřekla," zareagovala dřív, než se Ginny stihla zeptat na něco dalšího.

"Máš pravdu," souhlasil Harry. "Pojďte už," popoháněl je k odchodu. Už déle neotáleli a společně se vydali k Velké síni.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nari Nari | 16. června 2008 v 14:20 | Reagovat

Paráda Enny, už jsem se lekla, že k tomu nedojde =c))) heh, upřímně jsem ani nečekala, že tam budeš mít čas něco psát, natož že bys přepsala Mrože.

Ale tahle kapča se fakt povedla, i když mám takový pocit, že jsi ji moc nezměnila =c))všeimla jsem si akorát, žeti tam někde chybí háček nad e, ale to je detail. skvělá práce holka, jen tak dál.

jo a nauč se fr konverzu - ten popis, ve čtvrtek nebyla A-CH ve škole, tak si to zítra vynahradí. chjooo

2 Anyla Anyla | 16. června 2008 v 14:29 | Reagovat

Fakt super kapča... už se těším na pokráčování...:-)

3 Athea Athea | Web | 16. června 2008 v 15:24 | Reagovat

Mazeec..........

Co bylo v tý věštbě?

Plosiiim.

=oD

Dokonalá kapitolka. Ale mám nervy v kýblu.

4 Vendik Vendik | 16. června 2008 v 15:39 | Reagovat

Super, Snape jako všímavý otec, pěkná předtava

5 Anduel Anduel | Web | 16. června 2008 v 17:15 | Reagovat

ahooooj, zlatiii:D takže pochybuju, že ti složím dostatečnou poklonu za tuhle kapitolku. to totiž dost dobře nejde:D ta byla tak dokonalá, úžasná, skvělá... MOC POVEDENÁ!!! mám stále chuť ti děkovat, že se v té povídce můžu objevovat. to je pro mě totiž opravdu pocta. také jsem ti strašně moc chtěla poděkovat za to věnování, pokud tede neznáš etě jinou Andy?:D ale teď konečně trochu blíž ke kapče... souhlasím se svou postavou, že jsem vždy připravena Dracouškovi upravit fasádu:D já chci, aby byli spolu, ale v tuto chvíli ho mám chuť při nejlepším rozčtvrtit.ale mé přání znáš... MUSÍÍÍÍÍ BÝT SPOLU:DDD! je ti to jasný, zlatko?:D prostě musí! takže Fran přeju pevné nervy se vším, co na ní čeká:) a to samé tobě:-* a k tomu hodně inspirace, jen nám tu holku moc netrap jo?

a ještě jednou moc děkuju, za všechno:-*

6 Kaitlin Kaitlin | Web | 16. června 2008 v 17:44 | Reagovat

Vrání, tahle kapitolka se ti vážně moc povedla...Je bezvadná, úžasná, krásná...no, asi chápeš, co tím chci vyjádřit, co? :D Jsem zvědavá na to, co z Hermiony vypadne, to mě opravdu zajímá. Navíc se mi líbí ty rozhovory Fran se Severusem, líbí se mi, že ohledně Draca něco tuší..by se zase mohli dát (Fran a Draco, samozřejmě:D) dohromady, viď? No tak jsem zvědavá na další kapitolku, co v ní bude a tak. :D Snad se jí dočkám brzo

(hm...mi někdo vysvětlete, proč já si místo učení čtu :D Asi jsem holt divná, no...)

7 terysek terysek | 16. června 2008 v 18:11 | Reagovat

Tak jsem si myslela jaký nebudu mít klid až sem přidáš další kapču spojenectví a ono to je přesně naopak...jsem nedočkavá a zvedavá snad jeste víc než jsem byla...pokud to je vůbec možný :-)

8 Theresa Theresa | 16. června 2008 v 20:50 | Reagovat

Tahle kapitolka se ti opravdu moc povedla. Snape je docela proziravej, to se musi nechat.

Trochu me prekvapilo, ze dosud vsechno docela zapadalo do deje knihy, ale ted je najednou ucitelem obrany Krum a vubec se neobjevil Kriklan.

9 Areneis Areneis | 17. června 2008 v 3:01 | Reagovat

Zlati, kapitolka se ti moc povedla. Je to pekny a jak se Snape zeptal, jestli ma neco s Dracem. :-D Mela kecnout, ze uz ne, Sevikuv pohled by stal urcite za to. :-D

Tahle kapitolka je fakt skvela a ocekavam dalsi a to hodne brzy. Jasne??? Urcite jo. :-P

10 gar gar | E-mail | 17. června 2008 v 9:35 | Reagovat

super kapča, snape je dobrej

11 Imala Imala | E-mail | 17. června 2008 v 13:05 | Reagovat

Skvělé

12 Fawi Fawi | E-mail | Web | 17. června 2008 v 13:45 | Reagovat

Zaprvé... děkuju za věnování! :-* Za sobotu neděkuj... xD To byla maličkost. ;)

Zadruhé, ta kapitola byla skvělá! =O Ta dýlka mě neohromila, ale téměř ochromila! xD Mno, vážně, tohle se ti povedlo! =) Myslim si, že tenhle názor sdílej všichni (i když si nemůžu bejt jistá, ty vejš uvedený jsem nečetla xD)! Co se mi hrozně, hrozně moc líbilo byl začátek a to, jak Andy vrazila do Malfoye a Parkinsky. xD Dobře jim tak, mrchy jedny! :-! Ehm, takže... pak jsem byla hotová z Kruma... x) Ať by mě na toho učitele napadl kdokoli, on NE! =) Jsem zvědavá, jak budou probíhat ty hodiny - však víš, Hermi. ;) Nerozešla se s nim už náhodou? Nejsem si teď jistá, kdy se rozešli... xD Mno, ale jsem na to zvědavá, fakt. Hermiona mi přijde jako chudák... teď toho na ni bude moc - Viktor (Viki xD), ta věštba, každej se jí bude ptát, ale ona bude muset mlčet. Určitě si to oni nakonec vyložej jako něco s Krumem (možná, do toho ti samozřejmě nekecám ;)=D), ale ono to nebude (ne úplně) a ona to nebude moct říct... se opakuju, ale... prostě je mi jí líto! =( Mno, pak se mi taky líbilo setkání And a Fran... =D Takový, láskyplný... =) To bylo moc hezký. ;) Ale co mě dostalo ze všeho nejvíc... Sevie! Kdo jinej?!! xD Sice si spolu moc nepokecali, ale ten Draco tam - jejich pohledy a následný Snapeovo vyptávání! x) A jeho zamyšlenej pohled... věnovat mně takovej pohled, mno... dyť víš, co se mnou Sev dělá. xD Takže kapča naprosto dokonalá! =) Moc příjmeně jsi mě překvapila... už zase. ;) To ty umíš, mno. =D Tak rychle dalšíí! Žádný loudání a výmluvy - to se nepovoluje! xD Těšim se jak malý dítě, tak mi udělej radoost... :-* Prozatím páá. xD

13 Kuky Kuky | 17. června 2008 v 17:38 | Reagovat

no téééda!!! já nerozumim tomu, jak můžeš nakousnout takové extra tajemství a pak ani trošku neodhalit o co by se mohlo jednat!!! jediné, co mě může utěšit je, že fran a spol. jsou na tom teďka uplně stejně jako já :D fakt jako doufám, že nás nechceš nechat čekat moc dlouho, ale jak tě znám, dřív než ve 20. kapitole se k tomu nedostaneš, protože seš strašně škodolibá :D neeee sranda, samozřejmě seš zlatíčko a ten nový účes ti vážně moc sluší (jen dávej pozor na antény :D ), tak jo, doufám že kapča bude co nejdříve..nejlépe hned :D

14 Illandris Illandris | Web | 18. června 2008 v 22:41 | Reagovat

Ty jo, fakt skvělá kapitola. Ale ten Malfoy mě naštval. Se klidně oblejzá s Pansy a na Fran kašle. Myslím ale, že to Fran vyřešila dobře, jak do nich narazila:)

Opravdu se nemůžu dočkat, až se konečně dozvím to Hermionino tajemství, i když to bude asi za hoodně dlouho.

Tak honem další kapču:))

15 Seemly:) Seemly:) | Web | 21. června 2008 v 21:54 | Reagovat

no suprová kapitolka,sem zvědavá na další pokráčko:)

16 Jenny Jenny | Web | 26. června 2008 v 8:27 | Reagovat

Báječná kapitolka...skvěle napsaná, četlo se mi to úplně samo.  Jo a ještě chválím délku, opravdu sis mákla, to se cenííí :D :) Stráááášně moc se těším na další kapitolku...Ani nevíš, jak mi Spojenectví v době mý nepřítomnosti chybělo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


© 10/2007-2018 (prostě už je holt starouš :D)
Obsah tohoto blogu je zakázáno kopírovat bez předešlého uvědomění majitelky! A nejspíše ani po něm.