16. Srandy není nikdy dost

16. října 2010 v 13:30 | Enny & Tabby |  Hra s časem
  "Ignorante jeden vztahovačnej!"
***
  "Další téma pro Bradavický měsíčník,"
***
Jak trefné, za co se vlastně omlouváš?!
***
  "Vypadněte už!"


"Rozdejte si to," třísknul opravenými úkoly o Nevillovu lavici. Ten sebou polekaně škubl a raději uposlechl profesorovu žádost. Maha bezděky pohlédla k Harrymu. Obávala se jeho reakce. Bezradně se otočila k Frany. Ta však kamarádce nevěnovala pozornost a s nedočkavým výrazem hleděla stejným směrem jako před chvíli Maha. Plavovláska si povzdechla a s rudou tváři sledovala Harryho nasupený obličej.
  "Slečno Sendersová, na pana Pottera můžete zírat ve svém volném čase, ne v mých hodinách! Věnujte se tomu, čemu máte!" propaloval plavovlásku pohledem. Celá třída se začala pochechtávat. Maze neušlo jisté zadostiučinění, které zaznělo v jeho hlase, evidentně si to užíval.
  "Když jeho sex-appealu se těžko odolává, pane profesore," párkrát na něj laškovně mrkla, Frany se silou vůle snažila ovládnout. Maha se po očku odvážila pohlédnout na Harryho. Ten na ni zíral skoro s otevřenou pusou a neuvěřením v očích. Tohle si na Snapea ještě nikdo nikdy nedovolil. Jedno bylo pro Mahu pozitivní... Zapomněl aspoň na esej, kterou předtím naštvaně drtil v pěsti.
  "Víte co, slečno Sendersová? Stavte se odpoledne u mne v kabinetu... Připravím vám lektvar na uklidnění hormonů." Vedle Mahy se ozval přidušený smích a bouchnutí pěstí do lavice. Ostatní už se svůj smích tlumit nesnažili.
  "Ale pane profesore, odpoledne nemůžu. Bylo by to v mém volném čase a ten už mám jaksi plný..." provokativně pohlédla směrem k Harrymu a pak se vítězně podívala opět na profesora, "civění na pana Pottera," dodala vychcaně.
  "No ty pičo!" ozvala se Fran a po jejím výroku následovala dutá rána od toho, jak sjela pod stůl. Nebyla jediná. Ron Harryho plácal po zádech, ale stěží se trefil, držíc se druhou rukou za břicho. Hermiona si urputně skousávala ret a sledovala popsanou desku lavice. Bylo však viditelné, že se otřásá smíchem. Chladnou tvář si nedokázali udržet ani zmijozelští. Draco na Mahu nenápadně mrkl a ukázal jí zvednutý palec. Na víc se nezmohl, protože se totálně složil.
  "Chápu. V tom případě... se dostavíte večer, aby-"
  "Abych obdivovala vás?" napodobila jeho gesto s nadzvednutým obočím. Snape přimhouřil oči a chvíli nereagoval.
  "Máte bujnou fantazii, slečno, ale nejspíše vás zklamu, přijdete si jen odpykat další trest. A už nechci slyšet ani slovo!" zvýšil hlas, když dívka znovu otevřela pusu k reakci. "Tuto dvouhodinovku si samozřejmě nahradíme, jelikož jste nyní všichni prudce nepoužitelní..." řekl s kamennou tváří.
  "Shiiit! Všichni?!" rozhlédla se po chlapeckém osazenstvu, které se v následujícím okamžiku opět sklátilo smíchem a zapomnělo, že si v nejbližší době odpykají společný "trest". Profesor evidentně kypěl vzteky, ale zmohl se jen na protočení očí.
  "Vypadněte už!" zavrčel na celou třídu. Většina se ještě v křečích odplazila ven z učebny. Maha střelila rychlým pohledem po Harrym, a když spatřila, že už je na odchodu, spakovala si svoje věci a nechajíc Fran sedět na zemi, vyběhla za ním.
  "Harry, chtěla bych se ti omluvit!" vyhrkla, jen co s ním srovnala krok. Jak trefné, za co se vlastně omlouváš?!, ptala se sama sebe, za tu esej nebo za ten trapas, cos mu způsobila?
  Potter ale nereagoval a celkem okatě dívku ignoroval. Maha se zastavila a beze slov zírala na Harryho vzdalující se záda.
  "Ignorante jeden vztahovačnej!" prskla zklamaně a vydala se zpět k učebně...


  "Pořád je to blonďatá káča?" rýpla si Fran, když v učebně osaměla s Dracem.
  "Dalo by se polemizovat, ale dneska zaválela... Na to, že je blondýna," dodal s úšklebkem. Fran zakroutila hlavou a sedla si na lavici, provokativní úsměv na rtech. Draco se obezřetně rozhlédl a povzdychl si.
  "Ty se nikdy nepoučíš... Nazývat ji blondýnou," ztišila naoko vyčítavě hlas.
  "Hm," přitakal Draco, přitáhnouc si černovlásku do náruče. Ve chvíli, kdy se dvojice políbila, rozlehlo se učebnou třísknutí dveří.
  "Já vám dám blondýnu!" zasupěla Maha, ruce v bok.
  "Myslím, že se vytratím," utrousil Draco, přehodil si brašnu přes rameno a vydal se k východu. "Užij si odpoledne," blýsklo se mu pobaveně v očích, když míjel plavovlásku.
  "Díky, Dráčku," odsekla mu ironicky. V prvním okamžiku to vypadalo, že bude Malfoy na její poznámku reagovat, ale nakonec v tichosti opustil učebnu.
  "Náhodou, uznal, že si dneska zaválela," seskočila Fran z lavice a otočila se ke kamarádce zády, aby se opět nerozesmála naplno.
  "Další téma pro Bradavický měsíčník," zabručela Mahy, Francis si ji zkoumavě prohlédla..
  "Co si nadrobíš...," začala. "Ale stejně! Chtěla bych mít tvoje balící metody! Akorát si myslím, že si většina nebude jistá, jestli si balila Harryho nebo tátu," vychrlila to na kamarádku.
  "To si nejsem jistá ani já," odvrátila od černovlásky zrak. Fran se zakuckala.
  "Cože?! Nemyslíš, že dneska už sis z nás vystřelila dost?" zasmála se Frany a zastavila se u dveří, aby počkala na Mahy.
  "To nebyl vtip," řekla si Maha spíš pro sebe.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


© 10/2007-2018 (prostě už je holt starouš :D)
Obsah tohoto blogu je zakázáno kopírovat bez předešlého uvědomění majitelky! A nejspíše ani po něm.