20.10.2013 - Harry Potter Tour

1. srpna 2015 v 21:48 | Enny |  London 19.10. - 30.10.2013
Dreams DO come true!

Výlet do Londýna byl sice prvotně mířen na Comic Con, ale hned po něm nevyhnutelně přišlo, že musíme do Leavesden studií na Harry Potter Tour. A minimálně pro mě to převážilo snad všechno ostatní. Bylo to nepopsatelně boží. Být tam, projít se tam, vidět všechny ty kulisy, kostýmy a věci, které znáte jen z knih či obrazovek... Neskutečné, neuvěřitelné a naprosto famózní.
Pro případné budoucí návštěvníky jsme s And daly do kupy pár doporučení...
 • Lístky si musíte zakoupit dopředu, NELZE je koupit ani zaplatit až na místě.
 • Učiňte tak s předstihem, obzvlášť pokud to plánujete v období, kdy jsou v UK státní svátky/prázdniny/víkend, plánujete to větší skupinka etc, jinak lístek nemusíte sehnat.
 • Pokud jste HP freak (a možná i když nejste), dejte si tour na co nejdřívější čas. Nebudete pak muset spěchat.
 • V průběhu roku se jim tam střídají různé druhy akcí, není na škodu to omrknout a popřípadě vybrat datum i dle toho, co vás bude zajímat, např. zasněžené Bradavice/ Halloween a Smrtijedi/ zvířata z HP etc.
 • Při první návštěvě si klidně zaplaťte za balíček 'vstupenka + audio guide (určité pasáže namluvil sám Draco/Tom) + knižní průvodce (ten je taky boží! :D)'
 • Foťáky i kamery povoleny (krom kina asi), nicméně počítejte s tím, že hlavně uvnitř není světlo vždy supr trupr.
 • Ke studiím jezdí z Watfordu "Harry Potter style" double-decker a celou cestu v něm hraje soundtrack z Harryho!
 • Tour končí v obřím obchodě se vším možným i nemožným = pokud nemáte silnou vůli, doporučuji vyšší kapesné. :D Pokud jste HP fan, vemte si více peněz 100%, silná vůle nebo ne. :D
 • Neoblíkejte si nic zeleného pro případ, že využijete možnosti si zalétat na koštěti a odnést si z tohoto zážitku fotku. :D
 • Vemte s sebou stejného HP šílence, jako jste vy sami!
 • Bude to znít weird, ale jak podotkla Andy, fotky z Tour budou mít vždy special place in your heart, takže... Oblečte se dle toho. :D A nebo se na to vyserte jako my, o důvod víc se tam vrátit. :D A ne, kecy, že se neradi fotíte, neberem. Já osobně nesnáším focení, ale tady jsou fotky prostě must!
 • Musíte zkusit Máslový ležák!
 • ENJOY!!!
 • Konec žvástů, jde se na fotky!
Ach, když tohle obdrží mailem jakýkoli Harry Potter fanoušek, srdce mu musí zaplesat. Aneb jak to začalo. :)


Ano ano, musely jsme přečkat přes dva měsíce nevydržitelného čekání, než konečně nastalo 20.10. Vzhledem k tomu, že bylo blízko k Halloweenu, vychytaly jsme Dark Arts theme - Smrtijedi, creepy Příčná ulice, Velká síň nazdobená k Halloweenu + ukázky, jak se vytvářel sliz/sliny/krev jednorožců a podobné substance ve filmu. To bylo mega COOL! Schválně si tipněte, jak vytvořili tu krev. :D

Lístek jsme měly na nejdřívější víkendový možný čas - tedy 10.00am. Jen tak mezi námi, nechápu, že někomu může stačit přijít třeba až ve 4.00pm! :D To my teprv odcházely a i tak se nám to zdálo málo a neviděly jsme všechno! Je tam tolik detailů a maličkostí, které se dají snadno přehlédnout! Při zpětném procházení fotek jsme se i sebe navzájem ptaly - Hele, kdes vyfotila tohle, já to tam neviděla?! :D Nekoukat jen před sebe, ale i nahoru, dolů a nejlépe i za roh! Fotek mám šíleně moc, vyberu tedy jen pár.


Asi až co si vyzvednete venku lístky a vkročíte dovnitř, konečně si připustíte, že tam opravdu jste! Ten příběh, postavy... všechno na vás dýchá ze všech koutů! A to jsme prosím pěkně jen v hale, kde je kavárna, vchod do shopu, šatna a kde se vydávají audio a knižní průvodce. :D Natěšeně si pak stoupnete do fronty a čekáte, až se vlezete do další skupinky.
Čekání ale vůbec není úmorné nebo otravné, zaměstnanci se ho snaží zpříjemnit, vtipkovat, říct nějakou zajímavost a navíc, čím blíže jste ke vstupu, tím víc excited jste!
A ano, na začátku jsou skupinky důležité - pouští v minikině krátký dokument a počet míst je omezen, tak proto. :) Jakmile však projdete Velkou síní, už je směr a rychlost prohlídky jen ve vašich rukou. Nicméně na Velkou síň je bohužel jen omezený čas, takže užívejte každou vteřinu, kterou v ní strávíte!
Nedá se ani popsat ten moment, kdy poprvé spatříte vstupní dveře do Síně. To prostě nejde, musí se to zažít. A když je otevřou? W.O.W.


Vzpomínáte, jak jsem psala, že na Síň je omezený čas? :D My prostě musely mít fotku u Bradavického stolu a než jsme se dostaly na řadu, už všechny vyháněli a Síň se tak úplně vyprázdnila (pro další skupinu) = máme ojedinělé fotky Velké síně bez návštěvníků!

A od této chvíle už se mnohem hlouběji ponoříte do světa Harryho Pottera. Čekají vás další kulisy, další kostýmy nošené ve filmech, jak se co tvořilo, máslový ležák a prostě celý ten kouzelný svět...! A po celém areálu se pohybují zaměstnanci, kteří rádi poradí a sem tam hodí nějakou zajímavost či příběh. Práce snů. :D

Bradavická brána, Nebelvírská společenka a vchod do Brumbálovy pracovny!


A tady už mi odešla baterka ve foťáku, dále tedy už jen všechno foceno mobilem. :D

Fotka úplně vpravo dole - ano, klučina povídal a ukazoval, jak a z čeho se pro film vyráběl sliz, trolí holubi, Tesákovy sliny a hlavně, ukázal nám, jak vlastně udělali krev jednorožců!
Někde mezi tím je taky možnost se nechat vyfotit a s tím i okusit speciální efekty - proletět se na koštěti nebo létajícím Fordem! Jak už jsem psala na začátku, neberte si na koště nic zeleného. My ho nakonec nezkoušely, ale zelená je nahrazena digitálním pozadím, takže bych stejně neměla nohy. :D:D:D Ale! máme úžasnou fotku z Fordu! :)

Butterbeer! Musíte si dát! I kdyby vám neměl chutnat. :D Za ty bílé vousy a fotku pod smrtkou to stojí! :D


Příčná ulice! Potemnělá, úžasná, dechberoucí, hlídaná Smrtijedy! Mohli jste si střihnout souboj či se s nimi vyfotit!

Po Příčné ulici je oddělení plné náčrtů, kreseb a modelů všeho možného i nemožného. Do nejmenších detailů, včetně malých postaviček. A pak, pak přijde TO. Hogwarts. Hrad v celé své kráse. Obrovský. Krásně nasvícený, opět hraje soundtrack a prostě... Ještě před vchodem jsme se s holkama chytly za ruce, jakože This is it. Jen jsme vešly, svezly sme se na lavičku příhodně postavenou hned vedle. Nepopsatelný pocit, ještě teď mám husí kůži, když si na to vzpomenu. Záplava emocí. Navíc možnost tam být s těmi, koho jste díky Bradavicím a HP potkali? K nezaplacení.

Pak už vás čeká jen obchod se suvenýry. Oh my, my tam utratily peněz! :D Bertíkovy fazolky, čokoládová žabka, klíčenky, pohledy, plakát z naší fotky alá Smrtijedi :D (k tomu vám zapůjčí hůlky, my si v mega rychlosti vybraly, čí chceme a dostalo se nám pochvaly, že we know what we want :D), polštáře (luxusní a vzhledem k jejich velikosti za super cenu - necelých 19liber), kalendář... A bylo by toho mnohem, mnohem víc, ale sportku jsme ještě nevyhrály no. :DPoslední pohled, jízda autobusem a plno úžasných vzpomínek, které si snad co nejdříve osvěžíme opětovnou návštěvou! :)

A na úplný závěr... Andulka s sebou měla kameru a celý náš výlet točila (stejně jako naše následné testování fazolek :D:D:D A ano, jsou tam příchutě jako vosk do uší nebo zvratky :D:D:D) a vy máte jedinečnou možnost projít si tak kousek s náma ve videjku, které vytvořila! :) :-*

We were home... :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | 1. srpna 2015 v 22:10 | Reagovat

Oh my, tohle bude vždycky hořkosladké. Koukám na fotky (a mé velice "vtipné" video) a mám v očích slzy. Přesto si stojím za "Don't cry because it's over, smile because it happened." a jak MOC ráda jsem ráda, že se tohle stalo. Proto vždycky budou převládat slzy štěstí.
I kdybyste si měli z tohohle (naprosto úžasného článku)jen JEDNU věc... DĚLEJTE, co vás baví. Jezděte na svá vysněná místa.
Pro nás to byly Bradavice. Emoce z toho výletu se dají popsat jen těžko. Video je řeklo za mě.
Takže ještě jednou děkuji, penguini :-*.

P.S. Kdy jedeme znovu? :D :D :D

2 Enny Enny | Web | 1. srpna 2015 v 22:15 | Reagovat

[1]: Tak ne nadarmo mi to trvalo skoro dva roky, dát to do kupy. :-D Jinak hezky řečeno! :-) Hlavně ta vysněná místa. A že jich je. :-) :-*
Nooo, musíme na zasněžené Bradavice a chci vidět i zvířata. :-D CO NEJDŘÍV!!!!!!

3 Rainy Rainy | Web | 2. srpna 2015 v 1:02 | Reagovat

U Merlina! Mám slzy v očích a to tam ještě nejsem. Úžasný článek. A v závěru hodně, ale opravdu hodně, emotivní. Hlavně ta část, kdy jsi psala o tom, že jste stály na místě které vás dalo dohromady. Čeká mě to taky. Úplně stejně. S Nebeskou, se kterou už se znám skoro pět let dva z toho vedem společně blog, jsme se ještě nikdy neviděly. Dvaadvacátého srpna v HP studiu to bude poprvé... Nebýt tvého článku, nejspíš bych si to ani neuvědomila. :)

4 Illandris Illandris | Web | 4. srpna 2015 v 20:38 | Reagovat

Tak to je naprosto úžasné. Nejradši bych se tam vloupala a nastěhovala se tam do nějakého přístěnku na košťata, aby mě odtamtud nikdo nedostal. Jestli je něco, co bych chtěla v Anglii vidět, tak je to zaručeně tohle. Strašně vám ten výlet závidím. Já bohužel ve svém okolí nemám žádného HP magora, který by tam se mnou jel, tak aspoň nasávám atmosféru z fotek :-)

5 Enny Enny | Web | 4. srpna 2015 v 21:02 | Reagovat

[3]: Budete mít zážitek na celý život a fotky budou pak emotivní taky. :-D Až moc někdy. Užijte si to!!!

[4]: Hahah, to já taky. :-D Bylo by cool udělat takovej HP sraz v HP studiích. :-D 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


© 10/2007-2018 (prostě už je holt starouš :D)
Obsah tohoto blogu je zakázáno kopírovat bez předešlého uvědomění majitelky! A nejspíše ani po něm.